Русскій фейк, іді на***!

Викриття Як російський агітпроп дискредитує Олену Зеленську

Фахівці Центру протидії дезінформації при РНБО опублікували звіт щодо дезінформаційної кампанії Росії, спрямованої на першу леді України — Олену Зеленську. Вони проаналізували іноземний та російський сегменти соцмереж й дійшли висновку, що дезінформацію поширювали з Росії. Деякі фейки виникали в російському сегменті соцмереж, а згодом їх підхоплювала міжнародна авдиторія. 

Загалом фахівці виокремили у звіті три фейки, спрямовані проти Олени Зеленської, та їхнє подальше поширення в соцмережах:

  • Нібито перша леді витратила 40 тисяч євро на шопінг у Парижі. Автори повідомлень посилалися у своїх публікаціях на матеріал французького видання «La Dépêche», хоча в матеріалі про це не йшлося;
  • Про буцімто нецільове використання коштів на Фонд Олени Зеленської. Автори стверджували, що Польща надає фінансову допомогу Україні, а перша леді розкрадає державні кошти. Аналітики спростували цю інформацію, адже фіксованих коштів, як вони пояснюють, Польща не надає;
  • Про гуманітарну допомогу, яку видавали українцям нібито в пакунках від Louis Vuitton Paris. Автори стверджували, що Олена Зеленська після вдалого шопінгу передає нужденним «найдешевші макарони в пакунках від світового бренду». Аналітики спростували цю інформацію, адже спершу відео опублікували в російському сегменті соцмереж.

Фахівці Центру протидії дезінформації переконані, що така дезінформаційна кампанія покликана дискредитувати Олену Зеленську, водночас позбавити Україну міжнародної допомоги. Крім того, вони також опублікували звіт і про Володимира Зеленського. 

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» також спростовував фейк, у якому стверджувалося, що перша леді України витрачає на аксесуари десятки тисяч євро.