Русскій фейк, іді на***!

Викриття Окупанти поширили документ, у якому йдеться, що Україна готується до нападу на Придністров’я

Такий «документ» поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У документі йдеться, що українське керівництво відряджає бійців до прикордонних міст України, які межують з Молдовою. До самої публікації з так званим документом автори дописують, що ЗСУ «збираються здійснити збройну провокацію в Придністровʼї». 

Аналітики Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки дослідили цей кейс та виявили, що документ — фейковий. Як пояснюють аналітики, «документ» містить у собі низку неточностей, зокрема: 

  • Фейковий документ не відповідає стандартному оформленню, яке використовує військове командування України; 
  • Формулювання, використані у «документі», не притаманні офіційно-діловому мовленню;
  • Автори «документа» припустилися граматичних й орфографічних помилок.

Придністров’я — це самопроголошена невизнана держава, яка розташовується між Україною і Молдовою. Згідно з законодавством Молдови, Придністров'я має статус Автономного територіального утворення з особливим правовим статусом. Парламентська асамблея Ради Європи визнає територією Придністров'я окупованою Росією. Президентка Молдови Майя Санду розповіла, що Росія планує здійснити державний переворот у країні. Водночас агітпроп на тлі цього поширював меседжі, буцімто це Україна хоче чинити провокації на території Молдови.