Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Прессекретарка Джо Байдена заявила, що той зустрінеться «швидше з Єльциним», аніж із Путіним

Таку інформацію поширили у соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що Джен Псакі, колишня прессекретарка Джо Байдена на одній із пресконференцій заявила, що Байден зустрінеться «швидше з Єльциним», аніж із Путіним. Мовляв, Джо Байден уже марить, і прессекретарка передає його слова. Це — неправда. 

Над кейсом попрацювали фахівці проєкту VoxCheck, які встановили, що у повідомленнях пропагандистів ідеться про колишню прессекретарку Джо Байдена, яка працювала до 13 травня 2022 року, а зараз — телеведуча на каналі «MSNBC». Щонайменше з 2022 року вона не могла проводити жодних пресконференцій від імені президента США. Щонайбільше — жодне авторитетне ЗМІ не повідомляло про таку заяву Джен Псакі. Крім того, фактчекери перевірили офіційний акаунт експосадовиці у твіттері, то там теж немає таких заяв. 

Нагадаємо, «Детектор медіа» раніше спростовував фейк, буцімто Джо Байден звертався до «примарних людей». Також ми спростували його заяву, у якій нібито він сказав, що «готовий до переговорів із Горбачовим».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись