Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Прем’єр Угорщини заявив, що його не хвилює ситуація в Україні.

У соцмережах на іноземну авдиторію поширюють фейк про прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який нібито заявив, що його «не хвилює ситуація в Україні, тому що він угорець».

Фактчекери Check Your Fact повідомили, що не знайшли жодних достовірних новин, з подібним коментарем Орбана, немає цієї цитати й на сайті уряду Угорщини. Речник Угорського офісу міжнародних комунікацій також спростував інформацію, що Віктор Орбан робив подібну заяву щодо України. «Цитата, яку приписують прем’єр-міністру Віктору Орбану, йому не належить, — сказав він Check Your Fact. — Пост, на який ви посилаєтеся, є фейковою новиною». Подібні фейки можуть бути спробою спровокувати конфлікт між Україною та Угорщиною. Окрім цього, його поширення на іноземну авдиторію свідчить про спроби підірвати підтримку України серед іноземців, мовляв «країни-сусіди не підтримують України, то навіщо це робити іншим».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись