Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Володимир Зеленський та Анджей Дуда зустрілися в Луцьку, щоб реалізувати перший етап «Варшавської унії»

Анонімні телеграм-канали, що транслюють прокремлівську риторику, поширюють інформацію про те, що Президент Польщі Анджей Дуда і Президент України Володимир Зеленський зустрілися в Луцьку й нібито реалізували перший етап «Варшавської унії». Мовляв, згодом поляки захоплять частину України. Це — фейк.

На кейс звернули увагу фактчекери проєкту «Брехунець». Анджей Дуда і Володимир Зеленський справді зустрілися 9 липня та очолили заходи з ушанування пам'яті всіх жертв Другої світової війни та 80-ї річниці Волинської трагедії. Президент Польщі написав на своїй сторінці у фейсбуці, що прибув, щоб «дати свідчення дружби в умовах складної історії».

Російські пропагандисти систематично поширюють дезінформацію про Польщу, аби переконати українців у тому, що вони хочуть захопити захід України. Агітпроп намагається посіяти розбрат між Польщею та Україною. Раніше «Детектор медіа» спростовував фейк про те, що НАТО може погодитися ввести війська на територію України.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись