Русскій фейк, іді на***!

Фейк Вікторія Нуланд назвала Олену Зеленську «вдовою» і пообіцяла їй американське громадянство

Пропагандисти поширюють нібито допис російськомовної редакції «Радіо Свобода». Згідно з ним, заступниця Держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила: «Вдова Зеленського зможе у прискореному порядку отримати громадянство США». Це — фейк. 

На нього звернули увагу аналітики грузинського проєкту MythDetector. Вони звʼязалися з «Радіо Свобода», де заперечили існування подібної публікації. Крім того, вони не змогли знайти такої цитати навіть у відкритих джерелах. На поширюваних зображеннях зазначено дату публікації 23 лютого. Того дня «Радіо Свобода» справді публікували допис про Вікторію Нуланд, але він стосувався постачання винищувачів Києву. Фото Нуланд, використане у фейку, можна знайти в одному з матеріалів видання за 17 лютого, де йдеться про підтримку ударів по військових обʼєктах Росії у Криму з боку США. Аналітики проєкту також зʼясували першоджерело фейку — фейсбук-акаунт «Нона Шарабідзе», який доволі часто поширює російську дезінформацію.

У такий спосіб пропагандисти хочуть деморалізувати українське суспільство та дискредитувати українську владу. Мовляв, «київський режим» на чолі з Зеленським — це зрадники, що готові «продати» країну за будь-якої нагоди та втекти до Штатів. «Детектор медіа» вже пояснював як пропагандисти намагаються знецінити уряд України за допомогою формулювання «київський режим»