Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк В австрійських торговельних центрах виступають проти залучення до війни в Україні

Пропагандисти поширюють відео, яке нібито зняли в одному із ТЦ Відня. На ньому показують екран телевізора, на якому зображений напис Nicht unser Krieg («Не наша війна») на фоні австрійського прапора. Мовляв, австрійці не хочуть підтримувати Україну. Це — фейк. 

На нього звернули увагу аналітики проєкту VoxCheck. Вони зʼясували, що на фото із написом присутні сліди невмілого монтажу. Зокрема, пікселі на «екрані» розташовані нерівно та зʼїхали, що є неможливим у реальному екрані. Ба більше, на інших екранах, що зображені на відео, можна побачити рекламу проєкту скорочення відходів у житловому центрі Турмштрассе району Мітте у місті Берлін. Крім того, один із користувачів твіттера зʼясував, що ТЦ, де зробили фото, знаходиться не у Відні, а у Берліні. 

У такий спосіб російські пропагандисти хочуть переконати українців у втомі європейців від війни. Мовляв, австрійці не хочуть допомагати Україні. Втім українська діаспора у Відні активно реалізовує низку проєктів, що користуються високим інтересом серед пересічних австрійців. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись