Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція У Польщі заявили, що Захід готує переворот у Білорусі

Таку інформацію поширили в соціальних мережах та пропагандистських медіа. У повідомленнях ідеться, що в Польщі нібито заявили про «підготовку Заходом перевороту в Білорусі». Мовляв, там готуються до збройного повалення чинної влади в Білорусі та участі в його підтримці військовими засобами. Автори дописують, що Захід планує вторгнення до Білорусі, щоб її знищити. Вони також посилаються на заяву польського генерала Вальдемара Скшипчака у програмі «Гість подій» на Polsat News. Це — маніпуляція. 

На кейс звернули увагу фактчекери проєкту StopFake, які визначили, що польський генерал не говорив, що Захід нібито готує переворот у Білорусі. Пропагандисти просто спотворили сенс заяви. Натомість генерал підкреслив, що події, які нещодавно відбувалися в Бєлгородській області, цілком імовірні й у Білорусі в разі успішного наступу ЗСУ. За словами польського військового, саме громадяни Білорусі можуть у майбутньому піти проти режиму самопроголошеного президента Лукашенка. Також Скшипчак сказав, що  Польща має бути готовою  до цього і підтримати демократичне повстання в сусідній країні.

Поширюючи цю маніпуляцію, пропагандисти намагаються демонізувати Захід, який нібито прагне розбрату в інших державах. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись