Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Влада Румунії запропонувала парафіям УПЦ МП перейти під протекторат Румунської православної церкви

Таку інформацію поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що влада Румунії запропонувала парафіям  Української православної церкви Московського патріархату перейти під протекторат Румунської православної церкви. Автори повідомлень посилаються на «Звернення до румунських священників в Україні», в якому нібито про це стверджується. Це — неправда. 

Аналітики проєкту VoxCheck звернули увагу на цей кейс та визначили, що влада Румунії не повідомляла про намір встановити протекторат над парафіями УПЦ МП в Україні. Аналітики пояснюють, що звернення написали священники, які перебувають в юрисдикції Української православної церкви Московського патріархату. Водночас справді декілька румунських неурядових організацій підписали звернення, але це не може зображати офіційну позицію румунської влади. Фахівці наголошують, що Румунія підтримує суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Поширюючи цей фейк, пропагандисти хочуть переконати у тому, що так зване «справжнє православ'я» на чолі з УПЦ МП ладне захищати увесь світ, зокрема й може надати захист. Російський агітпроп позиціює Українську православну церкву Московського патріархату як єдино правильну й канонічну. А Православну церкву України — несправжню і незаконну, всі віряни, які її відвідують, — несправжні православні. 

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» також пояснював меседж, в якому стверджувалося, що Україна паплюжить православ’я, бо відділилася від Московського патріархату.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись