Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція В Україні рештки «Артемсолі» розпродують по 2500 гривень за кілограм і в такий спосіб дурять українців

Таку тезу поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що в Україні розпродують рештки «Артемсолі» по 2500 гривень за кілограм. Мовляв, гроші переказують «бозна-куди», імовірно так наживаються на українцях. Це — маніпуляція.

Насправді йдеться про ініціативу від ДП «АРТЕМСІЛЬ» та фандрайзингової платформи «UNITED24», які випустили спеціальну партію знаменитої солі до річниці повномасштабної війни. Ініціативу також підтримали працівники маркетплейсу «ROZETKA» та української торговельної мережі супермаркетів «Сільпо», де цю сіль можна і придбати. Рештки, а саме 200 тонн солі, розфасували в пачки по 200 грамів. Вартість однієї пачки становить 500 гривень, 465 із яких підуть на благодійність. Це — лімітована версія солі, якої немає в широкому доступі. Ініціатори також не позиціюють саме цю сіль як товар широкого вжитку, проте пропагандисти підмінили поняття й почали стверджувати, що це навпаки товар широкого вжитку, а на українцях «наживаються».

В теорії можна придбати кілограм солі лімітованої версії, але її не продають на вагу. Тобто це є радше сувенірною продукцією, ніж продовольчим товаром. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись