Русскій фейк, іді на***!

Фейк «Шість причин, чому Україна не має вступати до НАТО»

Відео з такою назвою поширюють у мережі. Автором його нібито є European Security & Defence College – орган ЄС, що забезпечує навчання у сфері спільної безпеки. У відео йдеться, що нібито ЄС буде змушений зупинити реформу «зеленої» енергетики, оскільки надані кошти будуть спрямовані на відновлення України; оплачуватиме допомогу Україні від НАТО коштом державних медичних програм;  боротись зі зростальною українською корупцією. Це — неправда.

Як пише Центр протидії дезінформації, European Security & Defence College не є автором цього відео. Також неправдивими є твердження, які поширюють у відео. Вступ України до НАТО та вступ до ЄС не є взаємопов’язаними процесами. До НАТО входять не лише країни ЄС. Тож автори відео маніпулюють причинно-наслідковими зв’язками. 

У Центрі наголошують, що вся інформація, навіть оприлюднена нібито відомими західними інституціями, вимагає ретельної перевірки. 

У такий спосіб пропагандисти намагаються підірвати довіру українців до західних інституцій та налаштувати Захід проти України.