Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк «Шість причин, чому Україна не має вступати до НАТО»

Відео з такою назвою поширюють у мережі. Автором його нібито є European Security & Defence College – орган ЄС, що забезпечує навчання у сфері спільної безпеки. У відео йдеться, що нібито ЄС буде змушений зупинити реформу «зеленої» енергетики, оскільки надані кошти будуть спрямовані на відновлення України; оплачуватиме допомогу Україні від НАТО коштом державних медичних програм;  боротись зі зростальною українською корупцією. Це — неправда.

Як пише Центр протидії дезінформації, European Security & Defence College не є автором цього відео. Також неправдивими є твердження, які поширюють у відео. Вступ України до НАТО та вступ до ЄС не є взаємопов’язаними процесами. До НАТО входять не лише країни ЄС. Тож автори відео маніпулюють причинно-наслідковими зв’язками. 

У Центрі наголошують, що вся інформація, навіть оприлюднена нібито відомими західними інституціями, вимагає ретельної перевірки. 

У такий спосіб пропагандисти намагаються підірвати довіру українців до західних інституцій та налаштувати Захід проти України.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись