Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Росіяни зняли постановче відео про затримання «українських диверсантів» на території Росії

Про це повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при РНБО. 12 жовтня російська ФСБ повідомила про «запобігання двом диверсіям», які нібито мали скоїти «українські агенти», що в’їхали до Росії через Естонію. Одного «затримали» в Брянській області, вилучивши саморобний вибуховий пристрій, іншого — у Підмосков’ї з двома ПЗРК «Ігла».

Відео про затримання «українських диверсантів» — постановка. Центр звернув увагу, що «український диверсант» нібито їздив Московською областю автівкою, навантаженою зброєю та на українських номерах. Щоб затримання мало динамічний вигляд, його знімали одночасно з декількох ракурсів. Ймовірно, довелося зробити декілька дублів. Про це свідчить  різниця у відстані між автомобілями на різних кадрах.

Також ФСБ повідомила про «розкриття» справи щодо диверсії на Кримському мосту. Як докази росіяни показали рентгенівський знімок вантажівки, яку нібито було заміновано. Але у вантажівки бракує однієї задньої осі. Диск запаски, на відміну від решти коліс, просвічується наскрізь. Так, ніби до дна приклеїли порожню шину.

Російська пропаганда систематично використовує постановчі відео  про причетність «українців» до вже скоєних на території Росії злочинів чи про випереджувальні арешти. Раніше пропагандисти зняли фільм про «викриття агентів СБУ» на тимчасово окупованій Херсонщині.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись