Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Росіяни «масово знищують» танки M1 «Abrams»

Таку інформацію поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що росіяни «масово знищують» танки Abrams. Мовляв, вони такі неякісні, що «горять як сірники». Крім того, автори повідомлень переконують, що «нерозумне виробництво танків Abrams зі збідненого урану негативно впливає як на військових, так і на майбутні покоління через хімічне отруєння населення». Це — неправда.

Фахівці проєкту StopFake дослідили цей кейс та встановили, що бойовий танк армії США M1 «Abrams» ще не постачений в Україну, тож він не може «горіти як сірник» під час воєнних дій проти російських окупантів. Збройні сили України отримають американські танки до осені 2023 року.

До того ж теза про «небезпеку снарядів зі збідненого урану» неправдива. Так, уран у чистому вигляді — радіоактивний елемент, проте не збіднений. На озброєнні деяких країн є танки зі снарядами зі збідненого урану. 

Простіше кажучи, снаряд «не фонить» радіацією та загрожує хіба що російським танкістам. Вплив радіоактивного випромінювання збідненого урану несуттєвий. 

Нагадаємо, що раніше аналітики та аналітикині «Детектора медіа» спростовували фейк про нібито знищення першого танка M1 «Abrams» під Соледаром. Також ми спростували знищення іншого танка на полі бою — Leopard. Ми пояснили меседж, у якому стверджували, що буцімто лише іноземний легіон ЗСУ використовує закордонну техніку на болі бою. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись