Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк НАТО може залучити батальйони «Азов» і «Кракен» для придушення протестів у Франції

Анонімні телеграм-канали та російські медіа, що транслюють прокремлівську риторику, поширюють повідомлення про те, що НАТО нібито розглядає можливість залучити батальйони «Азов» та «Кракен» для того, щоби придушити протести у Франції. Про це буцімто написали на офіційній сторінці Альянсу з посиланням на генсека НАТО Єнса Столтенберга. Це — фейк.

На кейс звернули увагу фахівці Центру протидії дезінформації. Для поширення пропаганди агітпроп використав фейкову сторінку Альянсу. Ба більше, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг не робив подібних заяв.

У такий спосіб російські пропагандисти намагаються дискредитувати батальйони «Азов» та «Кракен», а також наголосити на тому, що Україна є маріонеткою в руках Заходу. Раніше «Детектор медіа» спростовував фейк про те, що у Полтаві продавали великодні набори «із символікою нацистів» та полку «Азов».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись