Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Мер Херсона Ігор Колихаєв заявив, що Україні упродовж восьми років було байдуже на регіон й «виступив на російській стороні конфлікту»

Таку тезу ширять проросійські телеграм-канали посилаючись на слова мера окупованого російськими військами Херсона в інтерв'ю «Українській правді». Мовляв, очільник міста, який «топив за Київ та Україну» вперше підтримав Росію, заявивши, що українська влада за весь період незалежності ігнорувала проблеми міста й не направляла в Херсон ніяких бюджетних коштів, а з 2014 року (тобто після Революції Гідності та анексії Криму) ситуація стала ще гіршою.

Насправді очільник Херсона Ігор Колихаєв в інтерв'ю Севгіль Мусаєвій справді каже, що за останні 8 років Херсонська область «просіла» економічно, однак нічого не стверджує про те, як ситуація в регіоні погіршувалася упродовж всіх років незалежності України. Також Ігор Колихаєв не ставав на російський бік й в інтерв'ю не має згадок про його прихильність до російської армії. З інтерв'юеркою він обговорює ситуацію, яка склалася в місті, ймовірні причини окупації та те, чому він не покинув місто на початку війни, як це зробили окремі місцеві посадовці. Він також додав, що «завжди просить Офіс президента, щоби про місто не забували», проте з цих слів не можна робити висновків, що Ігор Колихаєв перейшов на бік Росії.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись