Русскій фейк, іді на***!

Фейк Захід та ВООЗ готують Молдову до війни з Росією

Таке повідомлення ширять пропагандисти у своїх телеграм-каналах та в кремлівських медіа. У ньому йдеться, що Молдова готується до війни, а в цьому їй допомагають Захід і ВООЗ. Мовляв, західне керівництво в колаборації зі Всесвітньою організацією охорони здоров‘я влаштовує навчання з домедичної допомоги. Саме тому, на думку пропагандистів, Молдова готується до наступу. Проте це — неправда.

Фахівці проєкту StopFake розтлумачили, що країни Заходу не проводять жодної підготовки Молдови до війни з Росією —  це вкид та конспірологічна теорія прокремлівських ЗМІ. Тренінг ВООЗ для медиків із Молдови був спрямований на навчання лікарів надавати допомогу пораненим, які прибули з України.

Окремо представництво Всесвітньої організації здоров'я в Молдові наголосило, що потреба в проведенні таких тренінгів тісно пов'язана з російською агресією проти України. У ВООЗ зазначили, що набуті навички допоможуть медикам Молдови надавати необхідну допомогу біженцям з України, які постраждали від російської агресії. Жодних згадок про «підготовку медиків Молдови до бойових дій проти Росії» на тренінгу не було.