Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк В Україні створили макет іскандера, який використовуватимуть як брудну ядерну бомбу

Така інформація з'явилася у прокремлівських медіа. Повідомлення почали поширювати після того, як Володимир Путін у своїй «валдайській промові» заявив, що Україна створює «брудну бомбу» і Росії навіть відомо, «де приблизно це робиться». Пропагандисти стверджують, що

Київ на основі снаряда ракетного комплексу «Точка-У» виготовив муляж ракети «Іскандер» для провокації із брудною бомбою над зоною відчуження Чорнобильської АЕС. Мовляв, макет виготовили фахівці «Південмашу», а головну касетну частину муляжу начиняють радіоактивним матеріалом, а потім зіб'ють у районі Чорнобиля, щоб шокувати світ і звинуватити Росію у застосуванні ядерної зброї. Проте це — неправда.

Як пишуть фактчекери The Insider, так званий макет, який демонструють російські медіа, фейковий. «Попри схожі обриси, ракети "Точка-У" та "Іскандер" мають різні розміри. Діаметр "Іскандера" 920 мм, а "Точки-У" — 650 мм, майже в півтора раза менше. Макет "Іскандера" на базі "Точки-У" створити неможливо — хіба що зменшену копію, яка навряд чи зможе переконати міжнародних експертів. Та й сценарій, в якому нібито запущена російськими військами ракета з радіоактивною начинкою вибухає над чорнобильською зоною відчуження, тобто практично безлюдною територією, де шкода, що завдається Україні, буде мінімальною, має не надто правдоподібний вигляд», — пишуть фактчекери.

Росія вже не вперше стверджує, що Україна збирається застосувати брудну ядерну бомбу, щоб звинуватити в цьому Росію. Більше про це читайте у тексті Гали Скляревської.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись