Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Україна замовчує наслідки атак, щоб звернення Зеленського на Новий рік було «героїчним»

19 грудня після чергової нічної масової атаки дронами по території України російські пропагандисти взялися вихваляти ефективність безпілотників. Мовляв, українська влада приховує реальний масштаб ушкоджень енергетичної системи України та замовчує влучання, заборонивши українцям публікувати фото/відео з місць «прильотів». Нібито це зумовлено тим, щоб не спричинити паніку і президент України Володимир Зеленський міг на Новий рік звернутися до людей з переможним акцентом.

Такі меседжі російські пропагандисти поширюють фактично після кожної атаки по Україні, щоб спровокувати українців фотографувати й відразу публікувати наслідки влучання в енергетичні системи та решту стратегічних об’єктів. Такі свідчення стали б для росіян «звітом» їхньої агресії та можливістю коректувати наступні влучання. Цього разу пропагандисти зробили акцент, що наслідки прильотів замовчують через потребу записати «героїчне» звернення Зеленського у новорічну ніч. 

Раніше пропагандисти поширювали меседжі про те, що війна в Україні потрібна Зеленському, щоб залишатися при владі та що Офіс президента перебільшує ефективність ППО і «вигадує» ракетні атаки.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись