Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Офіс президента перебільшує ефективність ППО та «вигадує» ракетні атаки

Аби применшити успіхи українських сил ППО, анонімні телеграм-канали, якими керує російська розвідка, поширюють такий меседж: «Офіс президента перебільшує кількість ракет, які запускає Росія». І тому «успіхи ППО» теж перебільшені. Також вони поширюють вигадку, що Офіс президента сам віддає накази ввімкнути повітряну тривогу в регіонах, «які й не збиралася обстрілювати Росія», а потім начебто влада повідомляє громадянам, що збила «вигадані» ракети.

Ця не відповідає дійсності, оскільки навіть російські військові визнають масованість власних ракетних обстрілів, і щоразу радіють кожному повідомленню про вимкнення світла, води й  тепла внаслідок цих ракетних ударів.

Незалежні експерти теж регулярно повідомляють про кількість ракет, якими вдарила Росія по Україні, а також лічать, скільки залишилося ракет у держави-агресора після кожного такого обстрілу. За декілька днів до удару й іноземні, і українські експерти також попереджали, що Росія накопичує велику кількість ракет, і що потрібно не менше 50 ракет, аби в принципі прорвати українську систему ППО.

На початок листопада, за даними міністерства оборони України, ефективність роботи українських ППО становила від 60 до 80%. Цього разу під час обстрілу було збито  приблизно 60 ракет з 70, повідомили  в ППО. Тож це цілком  підтверджує  повідомлення українських військових про  співвідношення збитих ракет та тих, що влучили  в ціль.

Такі меседжі – спроби російської пропаганди  посіяти недовіру до повідомлень від ЗСУ та МО України, яким, згідно з останніми дослідженнями, українці довіряють майже так само, як повідомленням родичів та друзів.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись