Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Україна може вступити в НАТО, якщо відмовиться від захоплених Росією територій

Кремлівські пропагандистські медіа поширюють інформацію, що Україна може вступити в НАТО, якщо відмовиться від повернення тимчасово окупованих територій. Про це нібито йшлося в статті американського видання The New York Times, яку написав кореспондент Стівен Ерлангер. Це — фейк.

Фахівці проєкту Stop Fake проаналізували статтю The New York Times, на яку посилаються пропагандисти. Вони з’ясували, що в статті немає згадок, що НАТО висунуло якісь вимоги Україні. Стівен Ерлангер написав матеріал, у якому розмірковує про можливість вступу України в НАТО без тимчасово окупованих територій та проводить паралелі з Німеччиною у 1955 році. Тоді до Альянсу приєдналася Федеративна Республіка Німеччина, а в 1990 році — колишня Німецька Демократична Республіка. Тобто це відбулося після возз'єднання Німеччини 3 жовтня 1990 року.

Разом з тим, журналіст пише, що тему цілісності України не буде знято з порядку денного, а експерти, яких він опитав, наголошують, що припинення вогню — невдале рішення, оскільки в такому разі війна може початися знову через деякий час.

Російські пропагандисти систематично поширюють інформацію, що західні партнери не хочуть допомагати Україні та не хочуть бачити її в НАТО. Раніше «Детектор медіа» спростовував фейк, що Україну не чекають в НАТО.

Автор: Марина Крижня,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись