Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Залужного «браслет зі свастикою»

Такий фотофакт поширили пропагандистські анонімні телеграм-канали.

Насправді «свастику» на браслеті Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного росіяни намалювали самі за допомогою стисненого зображення, що зробило скандинавський символ спотвореним.

На брехню пропагандистів вказав журналіст Роман Цимбалюк у своєму Телеграм-каналі.

Намальвана росіянами свастика, якої насправді немає

«Російського мобілізованого запевняють віддати життя за браслет Залужного. Якщо так, нехай зблизька подивляться який він має вигляд перед тим, як вирушити на інший берег Керченської протоки в чорному мішку», – написав він і опублікував фото аналога браслета Залужного.

Російська пропаганда регулярно поширює фейкові фото та відео, щоб просувати думку про те, що українці — нацисти. Зокрема, пропагандисти роблять неонацистами працівників поліції та військових, публікуючи нібито їхні татуювання у вигляді свастики. Їхня мета – викликати ненависть у росіян до українців, бо ж вони, мовляв, всі нацисти, і виправдати вторгнення в Україну та воєнні злочини.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись