Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Туреччина може вийти з НАТО

Російські пропагандистські медіа поширюють меседж, що лідер турецької партії «Батьківщина» Догу Перінчек, який є одним із кандидатів у президенти Туреччини, обіцяє змінити «правила гри» для США і НАТО, вивести країну з Північноатлантичного альянсу, а також визнати Крим та інші окуповані території частиною Росії. Мовляв, це спричинить політичні катаклізми в Туреччині та похитне позиції Заходу.

За цей кейс взялися аналітики проєкту EU vs Disinfo. Вони пояснили, що такі заяви з боку кремлівських медіа є лише спробою збільшити популярність маргінального турецького політика Догу Перінчека, який відомий своїми проросійськими та антизахідними висловлюваннями. Водночас Перінчек фактично немає шансів стати президентом Туреччини, оскільки його партія не змогла зібрати достатню кількість підписів за його кандидатуру в президенти, щоб офіційно представити його виборчій комісії.

Поширюючи цей меседж, російські пропагандисти намагаються продемонструвати відсутність єдності держав НАТО, зокрема щодо агресії Росії проти України. Крім того, вони усталюють думку про готовність інших країн визнати анексію Росією українських територій правомірною. Така дезінформація поширюється не вперше. «Детектор медіа» вже висвітлював кремлівські тези щодо неузгодженості країн-учасниць НАТО щодо надсилання Україні зброї, визнання помилковості підтримки України, неминучого розпаду НАТО у разі збереження антиросійського курсу, визнання країнами Заходу так званих «ЛДНР» тощо.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись