Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Росія залучає дітей до поширення дезінформації в Україні

За даними Служби безпеки України, з’явилися нові факти, які підтверджують, що навіть в умовах війни Росія залучає неповнолітніх задля поширення дезінформації щодо України.

Зокрема, СБУ викрила групу тінейджерів, причетних до поширення серії анонімних повідомлень про псевдомінування у столиці та інших регіонах України.

Як йдеться в повідомленні СБУ, найбільше підлітки «мінували» будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. Слідство встановило: учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для координації створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали підлітків з України.

За даними слідства, листи про мінування надсилали від імені сторонніх й за допомогою спеціальних програм приховували локалізацію.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись