Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Німці сплачуватимуть 5% заробітної плати на користь України

У TikTok поширюють відео, в якому йдеться про те, що нібито Бундестаг запроваджує «податок солідарності», який автоматично вираховуватимуть із заробітної плати для допомоги українцям. Буцімто таке рішення ухвалили через те, що Німеччина має підтримувати Україну 500 мільйонами доларів на місяць. Це — неправда.

Як пишуть фактчекери проєкту Correctiv, відео опублікували в TikTok 31 жовтня, воно набрало понад 815 000 переглядів і 2100 коментарів. Його першоджерелом є сатиричний акаунт. Однак, у подальших поширеннях користувачі часто не позначали відео як сатиричне, тому воно зібрало чимало негативних коментарів.

Фактчекери отримали коментар від Федерального Уряду, в якому влада заперечила введення додаткового податку. Уряд справді обговорював певні зміни в оподаткуванні, але йшлося про чинні податки, а не про введення нових.

У такий спосіб проросійскі користувачі намагаються нашкодити партнерським стосункам України та Німеччини, а також налаштувати німців проти допомоги Україні.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись