Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк До вторгнення Росії в Маріупольському театрі ставили лише українські п'єси.

Російські пропагандисти пишуть про те, що Маріупольський драматичний театр нібито поновлює свою роботу. У повідомленнях йдеться, що спроба відродити новий театральний сезон у зруйнованому російськими військами Маріуполі буде здійснюватись у приміщенні Маріупольської камерної філармонії (яку в сюжеті пропагандистського RT називають «міським Будинком музики»). Її будівля уціліла під час обстрілу міста. За повідомленнями російських окупантів, театральний сезон у місті планується відновити 10 вересня, вже відбуваються репетиції. У тому ж сюжеті пропагандистів йдеться, що до окупації Росії, у театрі українські п'єси поступово витісняли весь інший репертуар, і нібито російською твори ставити не можна було. Але це — неправда.

Як пише StopFake, репертуар театру аж до його руйнування під час російського авіанальоту 16 березня 2022 року складався з російських, українських та зарубіжних творів. На веб-сайті театру можна побачити повний список репертуару великої сцени, що містить 25 постановок. Лише 10 із них показували українською мовою, решта 15 — російською. Тобто паритет був явно не на користь українського репертуару. «Ставити вистави російською мовою в Маріупольському драмтеатрі заборонити ніяк не могли — це фейк російської пропаганди, яка продовжує демонструвати своїй аудиторії нібито обмеження прав російськомовного населення на тимчасово окупованих Росією територіях», — пишуть фактчекери. До слова, значна частина трупи Маріупольського театру евакуювалася до Ужгорода. Й саме там театр планує поступово відновлювати свою роботу й вже рпепетирує першу п'єсу, яка розповідатиме про життя Василя Стуса.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись