Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Через наказ відправити на фронт понад 50 медичних працівників у лікарні на Волині закриється два відділення

Анонімні телеграм-канали, що транслюють прокремлівську риторику, поширюють інформацію про те, що в Рожищенську лікарню Волинської області нібито прийшов наказ відправити на фронт понад 50 медичних працівників. Агітпроп посилається на українське медіа. Це — неправда.

Кейс дослідили фактчекери Центру протидії дезінформації. Вони встановили, що в одній з лікарень на Волині планують скоротити персонал через нестачу фінансування, і через це закриється два відділення. Проте згадок про відправлення медиків на фронт чи відповідний наказ — немає.

У такий спосіб російський агітпроп намагається посіяти паніку серед українців, мовляв, в українській армії не вистачає людей, тому лікарні отримують накази щодо відправлення медиків у зону бойових дій. Раніше ми розповідали про маніпуляцію, що в Україні для вагітних жінок створили військову форму, аби відправляти їх на фронт.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись