Spilnota Detector Media
«Детектор медіа» у режимі реального часу збирає та документує хроніки Кремлівської дезінформації навколо військового наступу на Україну. Україна роками страждає від кремлівської дезінформації, проте тут ми фіксуємо наративи, меседжі та тактики, які Росія використовує з 17 лютого 2022 року. Нагадаємо, що 17 лютого почалося значне збільшення обстрілів підконтрольної Україні території з боку бойовиків, в яких російська пропаганда звинувачує українські війська.

24 Січня станом на 1065 день повномасштабної війни наша редакція зафіксувала:

2653
Фейк
802
Маніпуляція
758
Меседж
545
Викриття
Русскій фейк, іді на***!

Викриття Як Росія впливає на свідомість дітей на тимчасово окупованих територіях

Російські окупанти на тимчасово захоплених територіях України систематично застосовують пропаганду для маніпуляцій свідомістю дітей, створюючи умови для поширювання проросійських настроїв. Зокрема, на пропагандистському каналі «Луганськ 24» транслюються спеціально створені дитячі програми, які спрямовані на перекручування реальності та нав'язування антиукраїнських наративів. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Через ігрові шоу, конкурси та інформаційні передачі дітям пропонують підтримувати агресивну політику окупантів, використовуючи методи психологічного тиску. Програми, які могли б сприяти розвитку творчості та гуманізму, замість цього прищеплюють підтримку насильства, викривлених історичних фактів і пропагандистських кліше.  

Мета таких дій – знищення української ідентичності серед молодого покоління та їхня інтеграція у систему агресора. Окрім руйнівного впливу на національну самосвідомість, це є спробою залучення дітей до парадигми окупантів, формування у них почуття відчуженості від рідної культури та держави.  

Центр національного спротиву наголошує, що маніпуляції над дітьми є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, таких як Конвенція ООН про права дитини. Такі дії прирівнюються до воєнних злочинів, за які відповідальні особи мають бути притягнуті до суду. Україна продовжує активну співпрацю з міжнародними організаціями для документування цих злочинів і забезпечення покарання винних. Водночас держава працює над підтримкою для постраждалих дітей і їхніх родин для подолання наслідків психологічного та ідеологічного тиску.

Над хронікою працюють Орест Сливенко, Артур Колдомасов, Віталій Михайлів, Олександра Котенко, Олександр С'єдін, Костянтин Задирака та Олексій Півторак. Координаторка — Леся Бідочко, авторка проєкту — Ксенія Ілюк.