Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Зеленський вимагає від кожного громадянина Німеччини щомісячних виплат по 400 євро за участь України в «російському конфлікті»

Нібито скріншот статті німецького видання Berliner Zeitung із таким заголовком поширюють у соціальних мережах. Мовляв, отримані кошти  мають піти на підняття бойового духу та «вигнання росіян з Донбасу». Це — неправда.

Як встановили фактчекери німецького проєкту Correctiv, статті з таким заголовком ні у виданні  Berliner Zeitung, ні в будь-якому іншому ніколи не було. Зображення, яке поширюють у соціальних мережах, насправді є зміненим скріншотом статті «Зеленський закликає заборонити міжнародні виїзди для росіян», опублікованої в німецькому виданні 8 серпня. Скріншот оригінальної статті й фейкове зображення відрізняються заголовком та коротким описом, решта даних — дата і час публікації, джерело, ілюстрації та ключова цитата однакові. 

Російська пропаганда систематично поширює фейки з метою дискредитації українського президента як в Україні, так і на міжнародній арені. Нещодавно для цього поширювали фейкові обкладинки французького журналу Charlie Hebdo. Також агітпроп намагається переконати, що Зеленський — нелегітимний президент.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись