Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж Мешканців Запоріжжя «оголосили» українцями без їх відома, «насправді» вони «завжди були росіянами»

Мовляв, їм просто «вручили українські паспорти», тож зараз вони лише хочуть повернутись «до свого коріння». Такий меседж поширюють російські медіа в контексті проведення незаконних референдумів на окупованих територіях та наративу про «исконно русские територи».

За даними фактчекерів проєкту The Insider, у 2001 році у Запорізькій області проживало майже 1 мільйон 927 тисяч мешканців, з них 70,1% — українці й 24,7% росіян. Українську назвали рідною мовою 73,6% опитаних, натомість російську — лише 24,6%.

Російська пропаганда не вперше маніпулює етнонаціональними питаннями. Раніше вони розповідали, що Україна не має «історичних прав» на «Північне Причорномор'я» або про те, що Донбас, Запоріжжя і Херсонщина мають право на самовизначення згідно зі Статутом ООН. У такий спосіб вони намагаються виправдати вторгнення в Україну.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись