Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Військові експерти НАТО впевнені у провалі контрнаступу українських військових

Кремлівські пропагандистські медіа поширюють інформацію про те, що українські союзники нібито впевнені у провалі контрнаступу. Агітпроп посилається на слова колишнього командувача силами НАТО в Європі Бена Годжеса, який буцімто вважає, що «західні країни насправді усвідомлюють катастрофічне становище України на фронті. Тому вони не сумніваються, що рано чи пізно ЗСУ програють». Це — фейк.

На кейс звернули увагу фахівці проєкту StopFake. Насправді Бен Годжес в інтерв’ю Business Insider, на яке посилається агітпроп, не говорив про провал українського контрнаступу, а навпаки — висловив «стриманий оптимізм» щодо ефективності української армії, «з урахуванням ослаблених, дезорганізованих сил Росії та переважаючої сили волі України».

Також він зазначив, що необхідно відмовитися від думки про те, що майбутній контрнаступ має вирішальне значення для перемоги. І на його погляд, єдине, що все може зіпсувати, це «якщо Захід буде справляти такий сильний тиск на Україну, що це змусить їх зупинитися перед повною перемогою».

У такий спосіб пропагандисти намагаються посіяти зневіру серед українців перед майбутнім контрнаступом. Мовляв, перемогти Росію не вдасться, у це вірять і західні партнери. Раніше «Детектор медіа» спростовував фейк, що в разі, якщо українські військові провалять контрнаступ, Захід припинить підтримку України.

Автор: Марина Крижня,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись