Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк В одному з торговельних центрів Австрії на рекламі зобразили напис «Не наша війна»

Таке повідомлення поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що в торговельному центрі Австрії нібито демонструють рекламу, де німецькою написано «Не наша війна». Автори повідомлень до публікації прикріплюють відео, де буцімто з екрана телевізора можна побачити таку рекламу. Це — неправда. 

На кейс звернули увагу фактчекери проєкту VoxCheck, які визначили, що «реклама» несправжня. Водночас аналітики пояснюють, що на фото присутні ознаки редагування. Як розповіли фактчекери, на фото можна помітити нехарактерне розміщення пікселів на екрані телевізора. Вони повинні розташовуватися рівномірно та однаково. У цьому випадку вони розташовані нерівно та «з’їхали» один на одного. Відтак, це дає підстави переконатися, що фото відредагували за допомогою фоторедактора. Також «рекламу» продемонстрували лише на одному екрані телевізора. Фактчекери кажуть, що таку рекламу демонструють відразу на всіх рекламних щитах, а не на одному.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись