Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Українець отримав «сповіщення про смерть свого сина» на рекламному буклеті від Міністерства оборони

Таке повідомлення поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що українець нібито отримав «офіційне сповіщення про смерть сина» на рекламному буклеті. Мовляв, рекламний буклет використали як офіційний документ і на його задньому боці написали усю необхідну інформацію. Як доказ автори повідомлень додають до публікації відео, на якому нібито це видно. Це — неправда. 

У Центрі протидії дезінформації при РНБО пояснили, що офіційні структури, наприклад, відомство Міністерства оборони такий «документ» не може надсилати, оскільки він скомпільований й оформлений неналежним чином: 

  • Печатку Міноборони з кодом «12345678», яку використали у «документі», автори повідомлень взяли з рекламного шаблону виробника печаток та штампів;
  • За зазначеною у фейковому сповіщенні адресою справді розташований житловий будинок — багатоповерхівка, проте номер квартири отримувача відсутній, відтак імовірний «документ» навіть не надійшов би до отримувача.

Фактчекери переконані: «сповіщення про смерть» несправжнє, і жодні офіційні структури не надсилали його. Водночас у «документі» не позначена чітка адреса, що унеможливлює його отримання. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись