Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція У Китаї пророкують Росії швидку перемогу

Таке повідомлення поширили у соціальних мережах та у кремлівських медіа. У ньому йдеться, що Україні варто визнати неминучу поразку від Росії, оскільки та залежна від Заходу. Мовляв, Україна наразі на межі програшу, тож цілком ймовірно, за словами авторів повідомлення, що вона «може зникнути з мапи світу». У публікації посилаються на статтю, опубліковану на китайському порталі «Sina». Однак це — маніпуляція.

Аналітики проєкту The Insider дослідили цей кейс та з’ясували, що насправді платформа «Sina» — це не ЗМІ чи якийсь офіційний ресурс, а величезна онлайнова платформа з зареєстрованими користувачами. Тобто будь-хто може розмістити на ньому все, що завгодно. Саме тому під матеріалом про «неминучу поразку України» написано: «Зміст вищезгаданої статті демонструє лише власні погляди автора та не відбиває погляди чи позиції Sina.com». Стаття — неофіційна позиція країни чи навіть платформи, а лише одного користувача.

Фактчекери додають, що невідомий користувач платформи з 24 січня опублікував аж п'ять статей, у яких прославляє російську армію та пророкує Україні неминучу поразку. 

Поширюючи таку маніпуляцію, агітпроп вдається до хитрощів та намагається переконати росіян у своїх перемогах. Нібито росіян підтримує стратегічний партнер або «сильна» держава, якій варто довіритися. Відтак, Росія хоче спотворити реальність та видати бажане за дійсне. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись