Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Костянтинівці російські військові завдали удару по місцю дислокації українських військових

Анонімні телеграм-канали, що транслюють прокремлівську риторику, поширюють інформацію про те, що 6 вересня російські військові нібито обстріляли місце дислокації українських військових у Костянтинівці. Агітпроп зазначає, що буцімто є фото та відео з пораненими, які це підтверджують. Це — фейк.

Кейс дослідили фактчекери проєкту VoxCheck. 6 вересня російські військові обстріляли ринок у Костянтинівці, внаслідок чого загинуло 15 осіб. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив, що постраждало саме лише цивільне населення, а військових частин там не було.

Поширюючи інформацію про те, що ціллю російських військових є виключно військові об’єкти, агітпроп намагається вибілити росіян та показати, що вони нібито не вчиняють воєнних злочинів проти українців. Раніше «Детектор медіа» спростовував фейк про те, що росіяни обстріляли зібрання литовських та польських офіцерів НАТО в Чернігові.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись