Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк У Берліні нібито створили графіті із Зеленським в образі маніяка

У прокремлівських телеграм-каналах поширюють відео нібито із видання Euronews, де показують «графіті» з Володимиром Зеленським в образі маніяка з фільму «Сяйво». Нібито в інтерпретації творців вуличного мистецтва Зеленський — «маніяк» — вимагає грошей у європейців. Також у повідомленнях посилаються на «матеріал» видання Der Tagesspiegel, у якому нібито наводять це графіті як свідчення зростання антиукраїнських настроїв. Це — неправда. 

Аналітики VoxCheck узялися за цей кейс і з’ясували, що Euronews на своїх сторінках у соціальних мережах не публікувало такого відео. А отже, ймовірний сюжет — скомпільований. Крім того, жодного матеріалу про карикатуру і зростання так званих «антиукраїнських настроїв» у Німеччині на сайті Der Tagesspiegel та в соцмережах видання також нема. 

Ми неодноразово документували фейки, які стосуються підробних графіті, обкладинок іноземних журналів / шпальт газет або ж рекламних роликів. У такий спосіб пропагандисти прагнуть показати, що їхню риторику (наприклад, що Зеленського ненавидить увесь світ) також повторюють на Заході. Так у читачів може скластися враження, що громадськість справді незадоволена Україною. І надто, коли автори використовують елементи масової культури, натякаючи, що люди глузують із ситуації в Україні та що український порядок денний для Європи — привід посміятися. 

Скриншот — VoxCheck.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись