Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж США намагаються знищити та окупувати Європу

Таку тезу поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що зараз посадовці США роздумують над швидкою окупацією Європи. Мовляв, так їм легше буде керувати Україною. За висновками авторів, у США мають на меті довести Європу до економічного колапсу, а потім узятися за Україну. 

Фактчекери проєкту EU vs Disinfo проаналізували цей кейс та пояснили, що  США — стратегічний партнер ЄС у просуванні миру та стабільності в усьому світі. Разом вони є двома найбільшими донорами гуманітарної допомоги в усьому світі. ЄС і США також мають найбільші двосторонні торговельні та інвестиційні відносини і найбільш інтегровані економічні відносини у світі. Тобто теза про те, що США прагнуть знищити Європу, — безпідставна. Це два стратегічних партнери. 

Використовуючи цей меседж, пропагандисти прагнуть показати, що США «керує всім порядком денним», а країни ЄС — буцімто країни-маріонетки. У такий спосіб агітпроп хоче демонізувати США, які є нібито загарбниками.

Автор: Орест Сливенко,

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись