Русскій фейк, іді на***!

Викриття Росія використовує початок навчального року як поштовх до дій з ліквідації української ідентичності

На тимчасово окупованих Росією територіях України російська влада поширює російські навчальні матеріали в школах. Зокрема за даними Інституту вивчення війни, до Старобільська Луганської області прибула проросійська влада з Севастополя, щоб передати місцевим школам наплічники та офіційну державну символіку Російської Федерації.

Призначений Росією глава Криму Сергій Аксьонов так само закликав освітян у Криму посилити патріотичну програму в кримських школах, зокрема, повідомляти дітям про рішення президента Росії Володимира Путіна щодо проведення «спеціальної військової операції» в Україні. Крім цього, перший урок, який проводитиметься в школах окупованих Донецької та Луганської областей, орієнтований на конспект уроку, який взято зі статті Путіна «Історична єдність росіян і українців», його виступів про визнання незалежності так званих Донецької та Луганської народних республік, а також початок «спеціальної військової операції».

Як зазначають аналітики Інституту, у цих промовах Путін відкидав легітимність української ідентичності, заявляючи, що вона «повністю є продуктом радянської епохи, ... сформованою на землі історичної Русі». Експерти Інституту називають такі дії російської влади спробою стерти українську ідентичність на територіях, окупованих Росією.

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Мелітополі окупаційна влада намагається відновити роботу шкіл і за інформацією міського голови Мелітополя Івана Федорова, вони хочуть відкрити 4 школи, для яких завезуть вчителів з дальніх регіонів Росії. Щодо учнів, то через шалений «дефіцит» школярів окупанти лякають батьків, що позбавлять їх батьківських прав.