Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк ОБСЄ безпосередньо бере участь у війні

Ця заява прозвучала з вуст російського пропагандиста Сергія Лаврова. У його зверненні йдеться, що ОБСЄ займається коректуванням вогню на території Луганської та Донецької областей. Мовляв, це ще одна організація Заходу, проти якої Росія веде війну. Проте це — неправда. 

Як повідомляють фахівці Центру протидії дезінформації, жодних фактів та доказів у заяві не наведено. 

ОБСЄ — організація, яка спрямована на розвиток політичного діалогу та співробітництва у сфері безпеки. Ще з 2014 року, після військового вторгнення Росії до України, ОБСЄ відрядило до України Спеціальну моніторингову місію. Відповідно до звітів Місії, її роботі на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Донецькій та Луганській областях, незаконно перешкоджала Росія. 

 Тож організація, яка займається моніторингом безпекової ситуації та сприяє врегулюванню конфлікту, не може брати участі у війні. 

Пропагандисти поширюють цей фейк, щоб підживлювати наратив, що насправді Росія воює не з Україною, а проти колективного Заходу. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись