Русскій фейк, іді на***!

Фейк В Україні розробили проєкт закону, який дасть змогу без причини вимикати всім мобільний зв’язок та інтернет

Така інформація шириться у мережі. Зокрема, на YouTube-каналі блогера, який раніше ширив фейки та маніпуляції щодо COVID-19. У повідомленнях ідеться, що Верховна Рада запропонувала  проєкт закону, який нібито регламентує постійне вимкнення мобільного зв’язку та інтернету за бажанням уповноваженого органу. Проте це — неправда. 

Фактчекери VoxCheck дослідили цей кейс та встановили, що блогер неправильно протрактував положення документа. Фактчекери пояснюють, що блогер процитував уривки законопроєкту №8185, який зареєстрували у Верховній Раді 7 листопада. 

У документі йдеться про доповнення статті 43 закону «Про електронні комунікації». Нововведення пов’язані з використанням безпілотників правоохоронними органами України. Зокрема  проєктом пропонується: 

«Дозволити використовувати радіоелектронні засоби або випромінювальні пристрої спеціального призначення для тимчасового обмеження електронної комунікації в окремих місцевостях для усунення загрози від безпілотників».

Саме цей пункт блогер інтерпретував як такий, «що стосується цивільних людей». Проте насправді всі пропозиції стосуються комунікації для усунення загрози від безпілотників.