Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Глава МЗС Німеччини попросила Україну не називати танки Leopard німецькими

У російському сегменті фейсбуку та медіа, які транслюють прокремлівську риторику, поширюють інформацію, що глава МЗС Німеччини Анналена Бербок попросила Україну не називати знищені танки Leopard німецькими. Вона нібито звернулася з таким проханням до медіа . Це — фейк.

Кейс дослідили фактчекери проєкту StopFake. Анналена Бербок не зверталася до медійників з таким проханням. Фахівці визначили, що пошук у відкритих джерелах німецькою, англійською та російською мовами приводить на російські пропагандистські сайти та російський сегмент соцмереж. Також на сайті Міністерства закордонних справ Німеччини немає текстів з подібним проханням Анналени Бербок.

У такий спосіб російські пропагандисти намагаються дискредитувати Німеччину та допомогу, яку Україні надають західні партнери. Раніше «Детектор медіа» спростовував фейк про те, що Україна може вступити в НАТО, якщо відмовиться від захоплених Росією територій.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись