Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Генеральна секретарка Amnesty International закликає ЗСУ не стріляти по нещодавно мобілізованих росіянах

Ця новина шириться соціальними мережами, зокрема у російському та українському сегментах фейсбуку. У повідомленнях ідеться, що генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар нібито закликає українських військових не стріляти у нещодавно мобілізованих та ще не навчених російських солдатів. Адже стріляти в них, мовляв, дуже несправедливо. До публікації прикріплений фотоколаж, де нібито генеральна секретарка стоїть у центрі Москви. Проте посадовиця не робила таких закликів.

Як кажуть фактчекери StopFake, генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар не робила таких заяв. Вперше ця «заява» була опублікована пародійним твіттер-аккаунтом, після чого поширилась у мережі вже без вказівки джерела. Ця сторінка у твіттері регулярно публікує сатиричні вигадані новини та іронізує щодо російської пропаганди.

Водночас пропагандисти поширюють це, аби розхитати українське суспільство та змусити його панікувати. Мовляв, Захід закликає не стріляти по російських військових, усупереч тому, що вони є окупантами, які розв’язали війну в Україні. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись