Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк CNN заявило, що Зеленський хоче «виправити демографічні проблеми України» за допомогою «масової іміграції»

Сторінки, що поширюють проросійську риторику в соцмережах, опублікували скрин твіту американського медіа CNN. У ньому процитовані нібито слова президента України Володимира Зеленського. Мовляв, він заявив, що Україна хоче використати «масову міграцію», щоб «виправити демографічні проблеми» в країні. Згідно з твітом, Зеленський стверджував, що Україна тоді буде «різноманітною та мультикультурною нацією, що стане зразком для решти Європи». Це — фейк. 

На нього звернули увагу фактчекери Reuters. Вони зʼясували, що CNN не мав такої публікації ані на своєму сайті, ані у твіттер-акаунті. Крім того, вони знайшли оригінал зображення із твітом, що створене на сайті з мемами. Ба більше, фахівці агенції також не змогли знайти відповідних цитат Зеленського. Речник президента України Сергій Нікіфоров не відповів Reuters на їхній запит щодо цих висловлювань.

У такий спосіб пропагандисти хочуть змусити українців до перемовин через повідомлення про «поглиблення проблем» всередині України через війну. Мовляв, в України все погано, а тому треба припинити війну на наших умовах. Крім того, використовуючи такі повідомлення, вони хочуть представити мультикультурність та розмаїття як негативне явище. Це збігається з меседжем про «бездуховну Європу», яка хоче «затягнути Україну» в свої «тенета». Однак питання подібного штибу є внутрішньою справою України. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись