Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Байден у Польщі пообіцяв українцям «важкі часи»

У соціальних мережах та на російських ресурсах поширюють інформацію, що нібито президент США Джозеф Байден під час свого виступу в Польщі пообіцяв Україні «важкі часи». Мовляв, спічрайтери Байдена намагалися збудувати його виступ у Варшаві як промову переможця, проте вийшла лише фіксація проміжних результатів «конфлікту» Заходу та Росії, в якому Україні відведено роль інструмента. Це — маніпуляція.

Пропагандисти вирвали з контексту слова американського президента. Під час виступу у Польщі Джозеф Байден сказав, що наступні п'ять років, ймовірно, будуть вирішальними для всього світу та світових демократій. Таку ж тезу він висловлював й під час виступу в Києві днем раніше. Ба більше — Байден наголосив, що Україна ніколи не стане перемогою Путіна, він зазнає поразки. Водночас пропагандисти залишили поза увагою частину виступу, у якій Байден говорив про важке становище Росії.

У такий спосіб російська пропаганда підживлює наративи про «зовнішнє управління» в Україні та «війну Росії з Заходом на території України». Російська пропаганда систематично використовує спотворені чи вирвані з контексту цитати політиків, щоб видавати  бажане за дійсне. «Детектор медіа» виокремив ключові дезінформаційні меседжі щодо візиту американського президента до Києва. Детальніше

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись