Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Байден у Польщі пообіцяв українцям «важкі часи»

У соціальних мережах та на російських ресурсах поширюють інформацію, що нібито президент США Джозеф Байден під час свого виступу в Польщі пообіцяв Україні «важкі часи». Мовляв, спічрайтери Байдена намагалися збудувати його виступ у Варшаві як промову переможця, проте вийшла лише фіксація проміжних результатів «конфлікту» Заходу та Росії, в якому Україні відведено роль інструмента. Це — маніпуляція.

Пропагандисти вирвали з контексту слова американського президента. Під час виступу у Польщі Джозеф Байден сказав, що наступні п'ять років, ймовірно, будуть вирішальними для всього світу та світових демократій. Таку ж тезу він висловлював й під час виступу в Києві днем раніше. Ба більше — Байден наголосив, що Україна ніколи не стане перемогою Путіна, він зазнає поразки. Водночас пропагандисти залишили поза увагою частину виступу, у якій Байден говорив про важке становище Росії.

У такий спосіб російська пропаганда підживлює наративи про «зовнішнє управління» в Україні та «війну Росії з Заходом на території України». Російська пропаганда систематично використовує спотворені чи вирвані з контексту цитати політиків, щоб видавати  бажане за дійсне. «Детектор медіа» виокремив ключові дезінформаційні меседжі щодо візиту американського президента до Києва. Детальніше