Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк ЗСУ нібито ось-ось почнуть відступати з лівобережжя Херсонщини

У проросійських телеграм-каналах пишуть, що найближчим часом українські війська буцімто почнуть відступати з лівобережжя Херсонщини, з села Кринки, оскільки втрати ЗСУ там можна рахувати в десятках. Мовляв, з кінця осені 2023 року українських військових «пхають» туди не розширювати плацдарм, а на неминучу смерть. Водночас в армії Росії нібито в Кринках всього лиш кілька поранених. Стверджуючи це, пропагандисти посилаються на заяву Путіна, яку він зробив під час «прямої лінії» 14 грудня 2023 року. Втім це – неправда. 

Експерти з Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізували цей кейс. Вони зʼясували, що насправді ситуація в селі Кринки, яку змальовують у пропагандистських пабліках, посилаючись на Путіна, значно перебільшена, як і «тактичні успіхи» російських окупантів на цьому напрямку. Крім того, поблизу Кринок уже назбирався цвинтар розтрощеної російської техніки, що підтверджується відеозаписами точних ударів ЗСУ по окупантах. До речі, імовірно, у районі села Кринки восени 2023 року загинув заступник 14-го армійського корпусу Збройних сил Росії генерал-майор Завадський.

Варто зауважити, що 14 грудня 2023 року, у день «прямої лінії» Путіна, у Міністерстві оборони Великої Британії звітують саме про проблеми російських військових на лівому березі Херсонщини, а не армії України. Там пишуть, що новосформована 104-та гвардія повітряно-десантної дивізії Росії з високою ймовірністю зазнала надзвичайно великих втрат під час спроби вибити українські сили з Кринок. 

Говорячи про успіхи росіян на лівобережжі Херсонщини, агітпроп намагається створити уявлення, буцімто армія Росії має там велику перевагу. Крім того, у такий спосіб пропагандисти вкотре перевищують здобутки російських військових на війні в Україні. Раніше ми аналізували меседж агітпропу, що Україна нібито готується до «здачі Херсона».

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись