Русскій фейк, іді на***!

Фейк Землетрус із Туреччини пошириться на Волинь і Рівненщину

Після землетрусу у Туреччині й Сирії в українському сегменті телеграму почали поширювати повідомлення, що нібито землетрус з амплітудою 8-9 балів рухається до України. У дописах розповідають, що його епіцентром може стати зона Вранча у Румунії. Мовляв, мешканцям Волині та Рівенщини варто підготуватися до природного катаклізму, зокрема навчити дітей як правильно поводитися в таких випадках Ці повідомлення некоректні.

Наразі немає вагомих аргументів, що землетрус магнітудою у 8 – 9 балів  може статися на Волині та Рівненщині. Зона Вранча — сейсмоактивна зона, що розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Україна) Карпат. Однак, як пояснюють фактчекери проєкту Брехунець, південно-західну частину України, на яку безпосередньо впливає зона Вранча, потенційно відносять до зони з інтенсивністю від 6 до 7 балів. Загалом, на території України немає таких глибоких розломів земної кори, як у Туреччині, тому місцеві землетруси не можуть сягати 8-9 балів за шкалою Ріхтера. Більшість території України розташована в зоні з інтенсивністю землетрусу 4-6 балів. 

За словами генерального директора Національного інституту досліджень і розвитку фізики Землі (INFP) Константіна Іонеску, землетруси у Румунії та Туреччині в один день — це збіг. Поверхневі сейсмічні зони цих країн не пов’язані між собою. 

Ймовірно, що повідомлення у телеграм-каналах поширили, щоб додатково спровокувати в українців відчуття страху та паніки. Мовляв, тепер треба боятись не лише ракетних обстрілів, а ще й природних катаклізмів. Раніше українців намагались залякати неминучим голодом та масовими смертями через постачання важкого озброєння.