Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк За кордоном українці більше не зможуть отримати лікарняні та декретні виплати

    Така новина поширюється місцевими соціальними мережами, а саме телеграм-каналом «Реальна Волинь».У повідомленнях йдеться, що державні служби почали забирати матеріальну допомогу на дітей,  вивезених  батьками за кордон. Це неправда.  

Як розповідають фактчекери проєкту «Брехунець», попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втратили права на соціальний захист і без проблем можуть отримувати допомогу від Фонду соціального страхування України. Автори наголошують, що це можливо лише для працевлаштованих громадян, які були вимушені залишити країну.

З першого дня повномасштабного вторгнення ФССУ адаптував порядок призначення допомоги в умовах воєнного стану. Це дало змогу організації нарахувати напряму понад 19,5 мільйона гривень лікарняних і декретних для евакуйованих працівників.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись