Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Меседж ЄС «жертвує» своєю і без того «зіпсованою» репутацією, називаючи Росію державою-спонсором тероризму

Російська пропаганда на іноземну авдиторію поширює меседж, мовляв, ЄС прагне надати нового характеру своєму протистоянню з Кремлем. Для цього запроваджують опосередковано пов’язані між собою норми — визнання Росії державою-спонсором тероризму та конфіскацію заморожених російських активів і майна. Перше нібито має забезпечити «ідеологічне прикриття» для остаточної дискредитації Росії, а інша – узаконити експропріацію її активів. На поширення меседжу звернули увагу фактчекери EU vs Disinfo.

У резолюції Європарламенту йдеться про те, що Росія становить загрозу безпеці всього Європейського континенту. Саме тому євродепутати визнали Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка «використовує тероризм».

У такий спосіб російська пропаганда намагається знецінити протидію агресії на світовому рівні. Схожу тактику використовували для знецінення європейських санкцій, мовляв, вони не працюють та лиш зміцнюють Росію. Раніше пропагандисти стверджували, що міжнародний трибунал щодо російських воєнних злочинів в Україні буде нелегітимний.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись