Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Маніпуляція Українцям радять знешкоджувати крилату ракету X-55 за допомогою крику

Російські медіа пишуть, що нібито українці безсилі проти російської високоточної зброї, тому вигадують «перемоги». У повідомленнях йдеться, що нібито на виставці озброєння у Полтаві екскурсовод розповів, що крилату ракету X-55 можна знешкодити за допомогою крику. Буцімто, тоді вона вибухне у повітрі. «Якщо до вас прилетіла крилата ракета — ви погано кричали», — пишуть російські медіа. Втім, це — маніпуляція.

Виставка зброї, про яку пишуть російські медіа — проєкт українських митців.  Серед експонатів виставки справжньої зброї не було. 

Як пише Суспільне, мета проєкту «Знешкодження» – надати можливість відвідувачам перебороти власний страх, а митцям зафільмувати наслідки вторгнення Росії на територію України. Для цього створили 3D моделі знищеної техніки, які можна побачити за допомогою окулярів віртуальної реальності. Серед іншого на виставці були представлені моделі танків із цукру та модель дев’ятиповерхівки в Бородянці.

Один з експонатів — модель ракети Х-55 у реальному розмірі. За задумом авторів її політ можна нівелювати за допомогою сильного звуку. Людина кричить на цю ракету і вона припиняє дію, вибухає у кращому разі. Саме це пояснення  пропагандисти використали для створення «новини». 

У такий спосіб пропагандисти намагаються виставити українців недолугими, приховати справжню ефективність роботи української системи ППО та висміяти влучання ракет у мирне населення.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись