Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк На Хмельниччині тривають аварійні відімкнення світла після обстрілів

Російська пропаганда у соціальних мережах поширює фейки про нібито аварійне відімкнення електроенергії у Хмельницькій області 17 жовтня, коли Україна зазнала ударів ракетами та дронами. Загалом поширюють декілька варіантів повідомлень про нібито вибухи у Хмельницькій області та аварійні відімкнення. Але це — неправда.

Як пишуть фактчекери проєкту «Сайт Є», ще під час повітряної тривоги 17 жовтня у деяких телеграм-каналах почала поширюватися неправдива новина. Мовляв, через ракетний удар на Хмельниччині почалося аварійне вимкнення електроенергії. Також подекуди Хмельниччину плутали з Рівенщиною. Частина повідомлень містила посилання на керівництво ОВА. Однак, насправді таких повідомлень від адміністрації не було. Невдовзі фейк спростував голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.

Поширюючи такі повідомлення, пропагандисти намагаються посилювати паніку серед українців та впливати зсередини на роботу української енергосистеми, що пошкоджена ракетними ударами. Для цього нещодавно знову почали поширювати старий фейк про потребу у вимкненні всіх електроприладів на ніч.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись