Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake На Хмельниччині тривають аварійні відімкнення світла після обстрілів

Російська пропаганда у соціальних мережах поширює фейки про нібито аварійне відімкнення електроенергії у Хмельницькій області 17 жовтня, коли Україна зазнала ударів ракетами та дронами. Загалом поширюють декілька варіантів повідомлень про нібито вибухи у Хмельницькій області та аварійні відімкнення. Але це — неправда.

Як пишуть фактчекери проєкту «Сайт Є», ще під час повітряної тривоги 17 жовтня у деяких телеграм-каналах почала поширюватися неправдива новина. Мовляв, через ракетний удар на Хмельниччині почалося аварійне вимкнення електроенергії. Також подекуди Хмельниччину плутали з Рівенщиною. Частина повідомлень містила посилання на керівництво ОВА. Однак, насправді таких повідомлень від адміністрації не було. Невдовзі фейк спростував голова Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.

Поширюючи такі повідомлення, пропагандисти намагаються посилювати паніку серед українців та впливати зсередини на роботу української енергосистеми, що пошкоджена ракетними ударами. Для цього нещодавно знову почали поширювати старий фейк про потребу у вимкненні всіх електроприладів на ніч.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join